RECENZE ÚČASTNÍKŮ

Pohybově-edukační semináře s Kristinou Höschlovou

PTALI JSME SE ÚČASTNÍKŮ:
Co jste si ze seminářů Jóga podle orgánů odnesli jako užitečné?

Lenka N.: Určitě schopnost těla si pomoci a být tělu nápomocen. Více naslouchat tělu.

Radka K.: Motivaci do cvičení, inspiraci vřelého a laskavého přístupu lektorky.

Blanka G.: Nové cviky, ať už z jógy nebo z qigongu, dechové techniky a také fyzioterapeutické prvky, které jsem zařadila do ranní rozcvičky 🙂

Michaela: Porozumění svému tělu, umění si pomoci při potížích, uklidnění své mysli

Simona B:  Pracuji jako praktická lékařka, a proto jsem velmi uvítala náměty a praktické návody na provádění sebeuzdravovacích technik, které se budu snažit ve své lékařské praxi občas zapojit .

Pokud byste seminář doporučili dále, co byste řekli?

Lenka K. : zkušenosti a charisma lektorky, pohled na lidské tělo z jiného komplexního pohledu, praktičnost rad

Jolana K.:  Příjemná, vstřícná a zkušená lektorka. Uvolňující cviky a příjemný pocit na konci cvičení.

Lenka N. : Je tu cesta, jak si člověk může pomoci sám, a tohle by měl znát a umět každý. Na semináři se naučíte pracovat se svým tělem a naslouchat mu.

Radna K.: důvod pro zúčastnění – nástroje pro oživení těla, mysli, duše.

Pavla H.: Doporučení předávám vždy ráda, ale pouze těm, o kterých vím, že jsou stejně naladění, a to že mi seminář moc zaujal, nové techniky, hlavně že se není čeho obávat s ohledem na náročnost, že i začátečník techniku zvládne a hlavně, že pani doktorka Kristina všechny účastníky stoprocentně oslovila svými znalostmi a zkušenostmi. A to je to nejdůležitější.

Marek R.: Jedná se o naprosto unikátní semináře, kde je mj. srozumitelným a nenásilným způsobem vysvětleno, jak můžeme sami ovlivňovat své zdraví a kvalitu života.

Markéta. Semináře skýtají prostor 2h pro sebe samu

Michaela: Příjemný přístup, nenáročné, vše popsané a vysvětleno

Blanka G.: Jako důvod k účasti…, bych kromě skvělého protažení těla, určitě vyzdvihla komplexní pojetí semináře, také jsou zajímavé prvky qigongu!

Tématicky zaměřené pohybově-edukační semináře probíhají v sérii třech až pěti dvouhodinových seminářů. Semináře se konají v intervalech 1 nebo 2 týdnů a je možné se zúčastnit kdykoliv v jakémkoliv rozsahu.

Lektorka Kristina Höschlová vede účastníky ke správnému dýchání, zdravému držení těla i pohybovým vzorcům. Během seminářů předává znalosti o souvislostech zdraví s držením těla a s emocemi. Účastníci mají možnost vyzkoušet dechové a relaxační techniky, prvky z fyzioterapie, jógy a qi gongu a osvojit si užitečné nástroje k udržení dobrého zdraví a prevence nemoci.

PTALI JSME SE ÚČASTNÍKŮ:
Máte pocit, že semináře ovlivnily nebo budou ovlivňovat Vaše zdraví?

Lenka K. :Ano, budou ovlivňovat, již nyní cvičím a cítím, jak mi dechové techniky dělají dobře.

Jolana K. : Doufám, že ano,ale musím cvičit pravidelně jako prevenci.

Lenka N.: Určitě schopnost těla si pomoci a být tělu nápomocen. Více naslouchat tělu.

Určitě absolvování bude přínosem pro mé zdraví a hlavně jsem se přihlásila, abych pomohla mamince, která má problémy s močovými cestami a bolesti v bedrech.

Pavla H.: Každé cvičení je prospěšné, cvičím si denně jógu i cvičení doporučené fyzioterapeutkou a nedovedu si představit, že bych to musela vzhledem k mé nemoci jakkoliv omezit. Mrzí mě, že cviky z posledního semináře jsem neudržela všechny v hlavě 😞, pouze některé

Michaela: Ano, vím co mi jak funguje a pomáhá 😊

Blanka G.: Určitě jsem se na semináři inspirovala – cvičením, přístupem…

Marek R. : Určitě. Pokud si udržím každodenní cvičení, tak lepší zvládání těžkých osobních situací (např. ztráta, nemoci bližních, apod.), pracovních činností,  prevence vyhoření, eliminace bolesti např. zad, lepší soustředění, paměť, pohyblivost apod.

Simona B: Ano – sebeuzdravovací techniky – budu v praxi ověřovat. Praktické návody na odblokování a uvolnění.

Jolana K.: Moc děkuji Kristině za skvěle strávený čas! Doufám, že nebyla na Zbraslavi naposledy!!!

Marek R.: Jsem moc rád, že jsem se mohl prakticky od začátku zúčastnit všech úžasných seminářů a přeji Mehana institutu mnoho úspěchů v budoucnu. Děkuji za vše.

Blanka G.: Díky za provedení seminářem. Kristina je velmi inspirativní žena!

Tanečně-jógové celodenní semináře

Po semináři jsem se cítila příjemně unavená, ale psychicky moc dobře a radostně, že jsem věnovala čas svému tělu a svému zdraví.

 Petra H., květen 2023

Oceňuji, že Kristina každý cvik hezky vysvětlí, k čemu je, jak ho prodýchat, souvislosti, a opraví pozice, pokud je potřeba.

Na Jany blok jsem se hodně těšila a byl opět skvělý. Jana má opravdu dar, je naprosto spontánní, vřelá, roztančí všechny. Vnímám jako bonus, že pohyby dlouze nevysvětluje, ale rovnou ukáže s hudbou a v průběhu vede i slovem. Její nadšení a upřímná radost z pohybu jsou nakažlivé.

Kamila H., květen 2023

Celodenní pohybově-edukační semináře  probíhají v krásném sále pavilonu ZŠ v Mníšku pod Brdy.

Lektorky Kristina Höschlová a profesionální tanečnice Jana Krumlovská Bagarová vedou účastníky ke správnému dýchání, zdravému držení těla i pohybovým vzorcům. Během semináře si každý může vyzkoušet jednoduché taneční sestavy, sekvence jógových ásán a prvky qi gongu.

Seminář byl moc fajn. Kladně hodnotím například nekomplikované přihlášení, placení… žádné registrace, hesla apod.

Z toho, co někdy využiji, budou cviky na sakroilické skloubení a uvolnění bederní oblasti. Ráda se přidám na jiný kurz znovu.

Bára K., květen 2023

Celý seminář byl moc hezky sestaven a vše bylo názorně vedené a vysvětlené. Zapojení dechu, středu těla, jógy a pak ochutnávka všech možných tanců, od zemitých až k těm „létacím,“ s přihlédnutím ke zdatnosti celé naší skupinky bylo super. Krátké sestavy jsem po pár opakování dokázala pochytit a udělalo mi to radost.

Monika, květen 2023

Jsem velmi vděčná, že se mohu účastnit těchto setkání, na které se těším hodně dopředu.

Na sobotním workshopu se mi líbila kombinace s tancem, jako základním projevem emocí, radosti, odměny.

Ráda bych Vás poprosila, abyste lektorce Janě  znova velmi poděkovala mým jménem.

Tanja, listopad 2022

Líbila se mi zmínka o tom, že to, co celý den děláme jsou aktivity, které nám pomáhají k tomu býti zdravými a navozují samoléčebné procesy, např i dýchání, za tyto techniky jsem moc ráda!

Velmi oceňuji asistování Kristiny v pohybu, párkrát nás obcházela a pověnovala se tak každému z nás.

Tereza, listopad 2022

V Kristinině podání, každý pohyb dostává smysl a dává mi možnost objevit v sobě neznámé. Posunuje mě to jak fyzicky, tak i duchovně. Pak cítím radost a štěstí.

Tanja, listopad 2022

Sobotní seminář byl velmi obohacující! Krásně jsem se protáhla a odpočinula si. Radostná nálada byla cítit i od Kristiny a Jany, což k celkové atmosféře velice přispělo!

Chválím též práci se světlem, hudbou a vůní během semináře!

Adéla, listopad 2022

DALŠÍ HODNOCENÍ ÚČASTNÍKŮ